Aktualności
newsletter

Wpisz swój e-mail, by dostawać
informacje o akcjach które organizujemy

Facebook Fikołki

lokalizacja
Zajęcia dla młodszych i starszych maluchów

Zajęcia dla młodszych i starszych maluchów

Rozpoczynamy cykliczne zajęcia dla dzieci od 6. miesiąca życia. Poprowadzi je Pani Joasia, lubiana przez dzieci, a zarazem bardzo doświadczona w pracy z dziećmi. Poniżej prezentujemy poszczególne tematy zajęć i nasz grafik:

Rozwijanie (nie tylko) na dywanie (6-18 miesięcy)

Gordonki (0-3 lata)

Fantastyczny Świat Malucha (1,5-2 lata)

Szaleni naukowcy (4-7 lat)

Robotyka (5-7 lat)

Rozwijanie (nie tylko) na dywanie (6-18 miesięcy)
Już w brzuchu mamy maluszki słyszą pierwsze dźwięki: bicie serca, głos rodziców czy słuchaną przez nas muzykę. Potrafią także rozróżniać smaki i zapachy, a ich skóra i wzrok reagują na pierwsze bodźce. Wspólnie z Panią Joasią będziemy kontynuować tą niezwykłą przygodę, jaką jest poznawanie otaczającego nas świata za pomocą zmysłów:

  • przedmioty w kolorach tęczy, które będziemy nie tylko dotykać, ale także zgniatać, podrzucać, przesypywać i chować
  • wesołe zabawy pobudzające rozwój Waszych pociech
  • muzyka, która pozwoli się zrelaksować
  • a przede wszystkim niezastąpiony kontakt z rodzicem wspierający budowanie trwałej więzi

To wszystko znajdziecie w cyklu warsztatów skierowanym do dzieci w wieku 6-18 miesięcy. Pokażcie Waszemu maluszkowi jak piękny jest świat :)

Gordonki (0-3 lata)
Gordonki to zajęcia umuzykalniające inspirowane metodą E.E. Gordona. Polegają na stymulowaniu rozwoju muzycznego dziecka głównie za pomocą śpiewu. Ich głównym celem jest rozwój zdolności muzycznych i kształtowanie języka muzycznego, a za ich pomocą wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka.Podczas zajęć dzieci uczą się rozumieć i tworzyć muzykę – improwizować ją, – w pierwszej kolejności za pomoczą swego najcenniejszego instrumentu, jakim jest głos. Ponadto nasze dziecko uczy się harmonijnego i rytmicznego poruszania się, które jest podstawą rozumienia i wyczucia rytmu. 

Fantastyczny świat Malucha (1,5-2 lata)
Zapraszamy wszystkie dzieci na cykl autorskich zajęć ogólnorozwojowych prowadzonych przez Panią Joasię. Każde spotkanie poświęcone jest innej tematyce, dzięki czemu jest zawsze ciekawe i wyjątkowe. Jednym razem bawimy się w strażaków, innym spotykamy wiewiórkę. Rozmawiamy o tym, jak przechodzić przez ulicę lub tworzymy tęczę. Zawsze jednak uczymy się i rozwijamy poprzez wesołą zabawę. Maluszki nie potrafią jeszcze na dłużej skupić swojej uwagi na jednej czynności, dlatego też gry i zabawy ruchowe przeplatają się płynnie z zadaniami statycznymi związanymi z motywem przewodnim warsztatów. Ulubioną częścią zajęć jest praca plastyczna. Malujemy, ugniatamy, rwiemy, przyklejamy…. W skrócie – pobudzamy kreatywność naszych małych artystów rozwijając jednocześnie ich zdolności manualne. Poznajemy otaczający nas świat wszystkimi zmysłami śmiejąc się przy tym i bawiąc. A wszystko to w ciepłej i przyjaznej atmosferze pozwalającej Waszym pociechom w łatwy sposób otworzyć się na inne dzieci, a tym samym rozwijać ich umiejętności społeczne.

Szaleni naukowcy (od 3 lat)
Zapraszamy do laboratorium, w którym królują kolby, pipety, menzurki i inne sprzęty, których na co dzień używają prawdziwi naukowcy. Wspólnie przeprowadzimy serię spektakularnych eksperymentów fizycznych i chemicznych, które pozwolą nam poznać i zrozumieć otaczający nas świat. Będziemy zakraplać, mieszać, przelewać… Dowiemy się co to jest dysocjacja, sublimacja, jak przebiega reakcja egzotermiczna i czego nigdy nie wolno robić w laboratorium. Na naszych małych naukowców czeka też niespodzianka – wystarczy zebrać kilka naklejek aby dostać specjalną nagrodę. Co to będzie? Przekonajcie się sami – zapraszamy!

Robotyka (5-7 lat) 
to niezwykłe warsztaty, łączące naukę robotyki i programowania ze świetną zabawą. Podczas każdych zajęć realizowany jest określony projekt, budujemy robota, programujemy go, a finałem zajęć jest zabawa robotami. 

 

 

Cena zajęć wynosi 35 zł za pojedyncze zajęcia (55 zł w przypadku Robotyki) lub 120 zł za karnet czterech zajęć. W przypadku braku miejsc pierwszeństwo w zapisie mają właściciele karnetów. Zapisy na zajęcia odbywają się telefonicznie pod numerem 500 200 200 (wewn. 4) oraz mailowo wilanow@fikolki.pl. W zajęciach uczestniczy od 3 do 8 dzieci.

logo Kids Fantasy