Aktualności
newsletter

Wpisz swój e-mail, by dostawać
informacje o akcjach które organizujemy

Facebook Fikołki
Zajęcia dla młodszych i starszych maluchów

Zajęcia dla młodszych i starszych maluchów

Rozpoczynamy cykliczne zajęcia dla dzieci od 6. miesiąca życia. Poprowadzi je Pani Joasia, lubiana przez dzieci, a zarazem bardzo doświadczona w pracy z dziećmi. Poniżej prezentujemy poszczególne tematy zajęć i nasz grafik:

Fantastyczny Świat Malucha (1,5-2 lata)

 • środy godz. 9:00
 • środy godz. 10:00
 • piątki godz. 10:00

Fantastyczny Świat Starszaka (2-3 lata)

 • piątki godz. 11:00

Przedszkolne Fikołki (2-3 lata)

 •  środy godz. 11:00 (90 minut) *

Rozwijanie (nie tylko) na dywanie (6-18 miesięcy)

 • piątki godz. 9:00
 • piątki godz. 12:00

Wesołe eksperymentowanie (3-5 lat oraz 6+ lat)

 • wtorek godz. 17:00 (3-5 lat)
 • wtorek godz. 18:00 (5+ lat)

Fantastyczny świat Malucha (1,5-2 lata) i Fantastyczny Świat Starszaka (2-3 lata)
Zapraszamy wszystkie dzieci na cykl autorskich zajęć ogólnorozwojowych prowadzonych przez Panią Joasię. Zajęcia przygotują maluchy do rozpoczęcia edukacji przedszkolnej. Każdy miesiąc życia Waszych dzieci to ogromny postęp w ich rozwoju, dlatego proponujemy podział na dwie grupy wiekowe. Umożliwia on prawidłową stymulację oraz odpowiedni dobór materiałów tak, aby dzieci wyniosły z zajęć jak najwięcej.
Każde spotkanie poświęcone jest innej tematyce, dzięki czemu jest zawsze ciekawe i wyjątkowe. Jednym razem bawimy się w strażaków, innym spotykamy wiewiórkę. Rozmawiamy o tym, jak przechodzić przez ulicę lub tworzymy tęczę. Zawsze jednak uczymy się i rozwijamy poprzez wesołą zabawę. Maluszki nie potrafią jeszcze na dłużej skupić swojej uwagi na jednej czynności, dlatego też gry i zabawy ruchowe przeplatają się płynnie z zadaniami statycznymi związanymi z motywem przewodnim warsztatów. Ulubioną częścią zajęć jest praca plastyczna. Malujemy, ugniatamy, rwiemy, przyklejamy…. W skrócie – pobudzamy kreatywność naszych małych artystów rozwijając jednocześnie ich zdolności manualne. Poznajemy otaczający nas świat wszystkimi zmysłami śmiejąc się przy tym i bawiąc. A wszystko to w ciepłej i przyjaznej atmosferze pozwalającej Waszym pociechom w łatwy sposób otworzyć się na inne dzieci, a tym samym rozwijać ich umiejętności społeczne. Zapraszamy serdecznie.

Przedszkolne Fikołki (2-3 lata)
Cykl autorskich zajęć ogólnorozwojowych, które przygotują maluchy do rozpoczęcia edukacji przedszkolnej. Każde spotkanie poświęcone jest innej tematyce. Jednym razem bawimy się w strażaków, innym spotykamy wiewiórkę. Rozmawiamy o tym, jak przechodzić przez ulicę lub tworzymy tęczę. Zawsze jednak uczymy się i rozwijamy poprzez wesołą zabawę. A wszystko to w ciepłej, przyjaznej atmosferze pozwalającej Waszym pociechom w łatwy sposób otworzyć się na inne dzieci, a tym samym rozwijać ich umiejętności społeczne.  Znajdujemy też chwilkę na zjedzenie małej, zdrowej przekąski w postaci ulubionych owoców, chrupków kukurydzianych i innych smakołyków. Zajęcia trwają półtorej godziny i dzieci, które są już bardziej samodzielne mogą w nich uczestniczyć bez opiekuna. Jest to ogromny krok w stronę łatwego „wejścia” w świat przedszkolaka.
*cena zajęć wynosi 50 zł za pojedynczy udział oraz 180 zł za karnet czterech zajęć

Rozwijanie (nie tylko) na dywanie (6-18 miesięcy)
Już w brzuchu mamy maluszki słyszą pierwsze dźwięki: bicie serca, głos rodziców czy słuchaną przez nas muzykę. Potrafią także rozróżniać smaki i zapachy, a ich skóra i wzrok reagują na pierwsze bodźce. Wspólnie z Panią Joasią będziemy kontynuować tą niezwykłą przygodę, jaką jest poznawanie otaczającego nas świata za pomocą zmysłów:

 • przedmioty w kolorach tęczy, które będziemy nie tylko dotykać, ale także zgniatać, podrzucać, przesypywać i chować
 • wesołe zabawy pobudzające rozwój Waszych pociech
 • muzyka, która pozwoli się zrelaksować
 • a przede wszystkim niezastąpiony kontakt z rodzicem wspierający budowanie trwałej więzi

To wszystko znajdziecie w cyklu warsztatów skierowanym do dzieci w wieku 6-18 miesięcy. Pokażcie Waszemu maluszkowi jak piękny jest świat :)

Wesołe eksperymentowanie - zajęcia naukowe (3-5 lat oraz 5+ lat)
Każde dziecko ma naturę odkrywcy. Dlatego zapraszamy na warsztaty, podczas których Wasze dzieci będą mogły badać otaczający je świat poprzez doświadczanie i eksperymentowanie. Fartuchy, rękawice, okulary ochronne, menzurki, kolby oraz pipety pozwolą nam na stworzenie małego laboratorium, w którym każdy poczuje się jak prawdziwy naukowiec. Będziemy przelewać, dodawać, zakraplać i mieszać...  Wspólnie odkryjemy właściwości wody i  powietrza, dowiemy się skąd się bierze szkło i jak obrać surowe jajko. Znajdziemy odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań. Mali naukowcy, czy jesteście gotowi na zajęcia pełne przygód, tajemnic i niespodzianek?

Cena zajęć wynosi 35 zł za pojedyncze zajęcia lub 120 zł za karnet czterech zajęć. W przypadku braku miejsc pierwszeństwo w zapisie mają właściciele karnetów. Zapisy na zajęcia odbywają się telefonicznie pod numerem 500 200 200 (wewn. 4) oraz mailowo fikolki@fikolki.pl. W zajęciach uczestniczy od 3 do 8 dzieci.

Pani Joasia, prowadzca zajęcia

logo Kids Fantasy logo Fikołków

Oprogramowanie Black Wolf CMS